środa, 31 sierpnia 2011

Typ jesienny - swoją drogą bardzo na czasie ;)


Cera kobiety jesiennej jest ciepła i jasna, rozświetlona zło­cistym refleksem. Odcień skóry może się wahać od jasnej lub lekko różowej kości słoniowej, przez złocistobeżowy aż po od­cień brązu, często nakrapiany piegami. W odróżnieniu od „pani wiosny" jesienne damy rzadko miewają zaróżowione policzki. Z natury są raczej blade i aby ożywić twarz potrze­bują mocniejszych odcieni różu. Opalają się bardzo powoli i łatwo ulegają poparzeniom słonecznym.

„Jesienne panie" mają często rude włosy, albo przynaj­mniej widać w nich rudy połysk. Można tu spotkać wszystkie kolorystyczne warianty - od kasztanowego brązu, przez mie­dziane, jasnorude aż do marchewkowych. Również złocisty blond i ciemny brąz zalicza się do palety jesiennej.

Odpowiednio do koloru włosów oczy też mają najczęściej ciepły kolor. Mogą być złocistobrązowe, ciemnobrązowe, orzechowe lub bursztynowe. Zdarzają się też czyste jak zielo­ne szkło, jasnoniebieskie, turkusowe albo oliwkowe.

„Pani jesień" wygląda najlepiej we wszystkich ciepłych odcieniach ziemi i złota. Nad czystą biel powinna przedkła­dać biel lekko kremową. Ciepły odcień moreli i pomarańczy bardzo ładnie podkreśla brzoskwiniową cerę. Inne kolory to butelkowa zieleń, niebieskawo-zielony odcień petrol, rdzawy i kukurydziany. Kobieta w typie jesiennym powinna unikać niebieskawych odcieni, ostrego różu pink i wszystkich jaskrawych kolorów.

Znane jesienne damy to Vanessa Redgra­ve, Sophia Loren i Katherine Hepburn.

Kobiety jesienne są bardzo uparte, trudno więc powiedzieć cokolwiek ogólnego o ich charakterze. W każdym razie wie­le z nich powinno zrobić karierę. Nic dziwnego - są twórcze, przyjacielskie i impulsywne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszę się, że zamierzasz dodać swój komentarz. Odpowiem pod tym wpisem i na pewno odwiedzę Twój blog. Podobnie jeśli dodasz mnie do obserwowanych, możesz liczyć na rewanż. Nie pisz więc tylko tego, że mam fajny blog i że zapraszasz na swój.

A poza tym... czuj się jak u siebie na blogu! ;)