wtorek, 30 sierpnia 2011

Lato, lato... lato, ejże ty! :)


Odcień skóry letniej pani jest najczęściej bardzo jasny, różowo-beżowy albo żółtawo-beżowy, z delikatnymi różo­wymi policzkami, czasem z piegami. „Pani lato" łatwo się opala i to na orzechowy odcień. Ale bez różu i makijażu naj­częściej wygląda bezbarwnie.

Jej kolorem włosów jest blond w lekko popielatym odcie­niu. W dzieciństwie włosy ma często jasnoblond i dopiero później ich odcień zmienia się w popielaty albo ciemnopopielaty. Pod wpływem słońca jej włosy znów jaśnieją. Nie­które letnie damy mają włosy brązowe albo ciemnobrązo­we, również z czerwonawymi refleksami. Oczy są zwykle niebieskie lub niebiesko-szare, zielone, niebiesko-zielone lub szaro-zielone, często z szarym pier­ścieniem wokół źrenicy. Tęczówka jest raczej rozmyta niż czysta i przejrzysta jak u wiosennych pań nakrapiana brązo­wymi lub białymi plamkami, zwłaszcza przy szarych, szaro- brązowych i orzechowych oczach.

Letniej pani pasują wszystkie chłodne kolory z lekkim odcieniem błękitu: niebieskawy odcień rose, chłodny błę­kit nieba, czerwień wina, niebiesko-zielony, pastelowy zie­lony i biel wełny. „Pani lato" powinna unikać bieli, czerni i żółtawych odcieni brązu. Może nosić zdecydowane kolory, powinna jednak zwrócić uwagę, aby były lekko stonowane.

Sławne kobiety reprezentujące typ letni to Gracia Patricia z Monaco, Ursula Andress i Catherine Deneuve.

Jeszcze kilka słów o osobowości letniej pani. Łączy ona klasyczny styl i postawę damy z sympatyczną powierzchow­nością. Jest opanowana, nie poddaje się nastrojom i wyka­zuje autentyczne zainteresowanie problemami bliźnich. Po­siada naturalny talent organizacyjny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszę się, że zamierzasz dodać swój komentarz. Odpowiem pod tym wpisem i na pewno odwiedzę Twój blog. Podobnie jeśli dodasz mnie do obserwowanych, możesz liczyć na rewanż. Nie pisz więc tylko tego, że mam fajny blog i że zapraszasz na swój.

A poza tym... czuj się jak u siebie na blogu! ;)