poniedziałek, 29 sierpnia 2011

Kobieta wiosna

 

Kobieta wiosenna ma jasną cerę, zawsze w odcieniu żół­tawym lub złotawym. Jeśli nosi odpowiednie ciepłe kolory, jej cera wydaje się brzoskwiniowo-różowa, złocistobeżowa albo w jasnym odcieniu kości słoniowej. Niektóre wiosen­ne panie szczycą się swoją przejrzystą, czystą, brzoskwinio­wą cerą, inne mają wesołe złociste piegi. Często też mają zaróżowione policzki.

Kolor włosów „pani wiosny" oscyluje pomiędzy złocistym albo lnianym blondem, odcieniem miodu, jasnorudym a złocistobrązowym, często z miedzianym połyskiem.

Kolor oczu jest czysty: zielony, niebieski, turkusowy, bursztynowy, złocistobrązowy, często ze złotymi plamkami na tęczówce. Oczy niektórych wiosennych typów są jasne i czyste jak szkło.

Do ciepłego złocistego odcienia skóry pasują czyste, deli­katne kolory wiosny oraz barwy, w których podstawowym odcieniem jest złoto: kość słoniowa, miodowy, zieleń lipy, morelowy, brzoskwiniowy, fiołkowy, ale też jaskrawa kora­lowa czerwień albo nasycony chabrowy. Czerni i śnieżnej bieli pani wiosna powinna unikać, podobnie jak zimnych odcieni, w których wygląda na bladą i zmęczoną.

Znane kobiety wiosny to Marylin Monroe, Mia Farrow i Maria Schell.

Niektórzy psycholodzy barw i eksperci w sprawach urody przyporządkowują różnym typom kolory­stycznym pewne specyficzne cechy charakteru. Według nich kobieta wiosenna jest osobowością pełną temperamentu, zwinną i przyjacielską, lubiącą znajdować się w centrum uwagi. Chętnie widzi wokół siebie dzieci i zwierzęta domowe, lubi w nowy dzień wejść zupełnie bez planu. Jej wygląd zewnętrzny znaczy dla niej wiele. Jej uro­da jest ponadczasowa, wygląda młodo do późnego wieku.

… zgadzacie się z tym?;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszę się, że zamierzasz dodać swój komentarz. Odpowiem pod tym wpisem i na pewno odwiedzę Twój blog. Podobnie jeśli dodasz mnie do obserwowanych, możesz liczyć na rewanż. Nie pisz więc tylko tego, że mam fajny blog i że zapraszasz na swój.

A poza tym... czuj się jak u siebie na blogu! ;)